Ook geluisterd naar het Nieuwjaarsconcert op Nieuwjaarsdag ?
Als passende afsluiter van onze citytrip naar Wenen een paar foto’s van het gebouw waar dit concert( en ook andere natuurlijk) plaats heeft. Een geleid bezoek moet je op voorhand aanvragen en daarvoor ontbrak ons de tijd.
De Wiener Musikverein is het concertgebouw van Wenen, waarin zich de beroemde Grote Musikvereinssaal bevindt. Deze zaal geldt als een van de mooiste en akoestisch beste zalen van de wereld.
In de omgeving van het concertgebouw vind je op de voetpaden tegels met- in een ster -de naam van beroemde namen uit de muziekwereld. Ik heb er een paar in een collage gestopt.
Het einde van onze citytrip kwam in zicht en met de trein vanuit Wien-Mitte reisden we naar de luchthaven. De bagage hadden we ‘s morgens in het station waar een incheck dienst was van de luchthaven al kunnen afgeven en we kregen die in Brussel terug. Wat een gemak!
Onder een winterzonnetje vlogen we terug om in een koud en kletsnat Brussel-Zaventem aan te komen. De mooie dagen zijn een warme herinnering geworden van deze reis en van de vriendschap onder ons zessen!!
Op naar de volgende reis in 2018 !!
Je hebt ons laten meegenieten van een prachtige stad die zeker de moeite waard is om te bezoeken en of verblijven! Voorlopig zijn City-trips niet zo aan ons besteed, maar ik denk eens we op pensioen zijn, dat dit er ook meer zal van komen 😉 En Wenen zal wellicht op ons verlanglijstje komen te staan, dankzij jouw reportages die ons er voor warm maken… 🙂
Fijne groetjes, Heidi
Fijn dat je het leuk vond en Wenen heeft alles om je te charmeren! Ik zou er graag nog eens heen willen als het mooi weer is 😉
Bedank voor al het moois
Wat een gemak dat je je bagage al in het station kunt inchecken
Ja dat was zeker gemakkelijk. ‘s Morgens gaven we de bagage af en zo konden we nog tot 15 uur rondlopen in Wenen. Dan de trein op richting vlieghaven!
interessante reportages over Wenen Magda
toen ik er was stond dit gebouw in de steigers..
met zes vriendinnen nog kunnen reizen, moet wel een hele belevenis zijn
op naar de volgende trip
groeten
We zijn wel oud in jaren maar nog jong van geest ! 🙂 En de volgende trip wordt al gepland.
Mijn vaders vader was een Oostenrijker.. en mijn vader dus in eerste instantie ook (later heeft ie zichzelf laten naturaliseren tot Nederlander). Mijn grote broer en schone zus hebben onze ouders daarom ooit eens meegenomen naar Wenen (voor ook zo’n soort reis als jullie deden) en zij hebben toen daar een concert meegemaakt i dat prachtige gebouw.. m’n vader heeft het er nóg weleens over, laatst bij het Nieuwjaarsconcert inderdaad ook weer.
‘t Was mooi, jullie Wenenreis.. heb graag meegekeken.
Groetjesss!
Er stond al veel op ons programma en hoe graag we daar ook eens binnen hadden willen kijken daar ontbrak wel de tijd voor. Maar zoals Anne Catherine schrijft nu weten we in welk gebouw het jaarlijks Nieuwjaarsconcert doorgaat!
Dank je wel voor de leuke reportages die me deden terugdenken aan onze trip naar Wenen van een aantal jaren geleden. Het is een fantastische stad die ik in mijn hart gesloten heb
Ik zou er graag nog eens terug naar toe willen ,maar dan in de zomerperiode wanneer alles groen is en alles bloeit!
Wij zijn toen in de paasvakantie geweest en zeiden toen om eens in de winter terug te gaan. Dat is er nog nooit van gekomen, maar ik denk dat Wenen altijd prachtig is.
Wenen is wonderschoon door al die kerstverlichtingen in de hele stad en overal die kerstmarkten. We hadden die bestemming ook gekozen boven Londen omdat het daar zo razend druk is in de aanloop van Kerstdag.
Bedankt voor de mooie reportage en wat moet het fijn zijn met 6 vriendinnen te kunnen reizen.
En of het fijn is met ons zessen bewijst het feit dat we al jaren samen op stap gaan en al een nieuwe reis in het vooruitzicht hebben!
het was inderdaad weer eens een prachtervaring waar ook ik van heb genoten en inderdaad als ik naar het nieuwjaarsconcert keek weet ik nu in welk gebouw dit gebeurt
We hebben er inderdaad ook voor gestaan
Het waren in ieder geval mooie reportages die je ons serveerde.
Nog een fijne zondag.
Graag gedaan en zo beleefde ikzelf bij het maken van de logjes het ook nog eens opnieuw !